Americký sniper (2014)

americky_sniper_cz_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 5. 3. 2015 ()

Synopse: Odstřelovač jednotek SEAL amerického námořnictva Chris Kyle je vyslán do Iráku s jediným úkolem: chránit své bratry ve zbrani. Jeho neomylná přesnost zachrání na bojišti velký počet životů, a když se rozšíří pověsti o jeho odvážných husarských kouscích, vyslouží si přezdívku „Legenda“. Avšak jeho pověst se donese až za nepřátelské linie a na jeho hlavu je vypsána odměna a stává se z něj hlavní terč povstalců.

Navzdory nebezpečí i obětem ze strany jeho rodiny se Chris se zúčastní čtyř hrůzných misí v Iráku a stává se symbolem kréda jednotek SEAL „neopustit ani jednoho muže“. Ale po návratu domů Chris zjišťuje, že na válku nedokáže zapomenout.

Recenze:
V režisérském počinu Clinta Eastwooda nás čeká životní příběh sniperské legendy Chrise Kylea (Bradley Cooper), který strávil čtyři turnusy v Iráku, tedy více jak 1000 dní. Zatím na něj doma čekala rozrůstající se rodinka, které se vzdaloval čím dál víc. Americký sniper nabízí kombinaci dramatu, akce, romance, tak nějak od všeho trochu.

(photo&video: )

Video
Trailer 1:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací