Anděl Páně (2005)

andel_pane_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 3. 11. 2005 ()

Synopse: Je časné ráno, v předvečer Štědrého dne, a celé nebe se chystá na velkolepé oslavy Ježíškových narozenin. Panna Marie (Klára Issová) se svatou Veronikou (Veronika Žilková) pečou hory cukroví, Tři králové chystají dort a sbor andílků nacvičuje koledy. Jen jeden anděl jakoby tu byl navíc a jakoby se každému jen pletl pod nohy - Petronel (Ivan Trojan), paličatý nešika a přetrhdílo. Na co sáhne, to zkazí, ale přitom nikdy nepřizná svoji chybu. Zakrátko si proti sobě poštve všechny svaté. Jediný, kdo má s Petronelem ještě trpělivost, je sám Pán Bůh (Jiří Bartoška), ale i toho Petronel nakonec urazí. Za trest je poslán na pozemský svět, aby napravil jediného hříšníka, jinak na Štědrý den skončí jako padlý anděl v pekle. Vyděšený Petronel, proměněný v žebráka, odchází mezi smrtelníky, o jejichž životě nemá ani potuchy. Průvodcem je mu poťouchlý čert Uriáš (Jiří Dvořák), který se náramně dobře baví na Petronelův účet. Petronel bloudí zasněženým krajem a pokouší se najít si svého hříšníka, kterému by napravil hlavu. Nemá však nejmenší ponětí o lidských přáních, touhách, starostech a láskách.

Recenze:
Nešikovný anděl Petronel (Ivan Trojan) vnáší chaos všude, kde se objeví. Rád by každému pomáhal, ale díky své zmatenosti toho víc zkazí, než vyřeší. Když si dovolí kritizovat i Pána Boha (Jiří Bartoška) za jeho rozhodnutí, je poslán mezi lidi, aby za den napravil alespoň jednoho hříšníka, jinak skončí v pekle. Aby na to nebyl sám, pomáhá mu ještě čert Uriáš (Jiří Dvořák), ale navzájem se víc špičkují, než aby dělali něco kloudného.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací