Argo (2012)

argo_plakat_cz
Režie:
Premiéra v ČR: 29. 11. 2012 ()

Synopse: Dramatický thriller „Argo“ vychází ze skutečného příběhu. Popisuje tajnou operaci na záchranu šesti Američanů, která se odehrála na pozadí krize s rukojmími v Íránu. Film ukazuje divákům skutečnost, která nebyla známa celá desetiletí. Film režíroval a hlavní roli v něm ztvárnil Oskarem oceněný Ben Affleck („Město“, „Dobrý Will Hunting“), producenty filmu jsou další Oskarem oceněný herec a režisér George Clooney („Syriana“), na Oskara nominovaný Grant Heslov („Dobrou noc a hodně štěstí“) a Ben Affleck. Dne 4. listopadu 1979 vrcholí íránská revoluce. Radikálové pronikají na americké velvyslanectví v Teheránu, kde zajímají celkem 52 amerických rukojmí. Uprostřed nastalého chaosu se nicméně šesti Američanům podaří uprchnout a ukrýt se v domě kanadského velvyslance. CIA si je velmi dobře vědoma toho, že je jen otázkou času, než bude šest uprchlíků nalezeno a velmi pravděpodobně i zabito, a tak specialista CIA na „exfiltraci“ jménem Tony Mendez (Affleck) přichází s riskantním plánem na jejich bezpečný odsun ze země. A ten plán je tak neuvěřitelný, jako by se mohl stát jen ve filmu.

Recenze:
Není tomu lehké uvěřit, ale Argo má také svoji komediální část, totiž v pasážích z hollywoodských studií, která umožnila Mendezovi stvořit falešnou záminku cesty do Iránu (ve snímku nicméně chybí zajímavá informace, že na úplném počátku sehrál svou roli scénář k potenciální adaptaci Pána světla od Rogera Zelaznyho). Odlehčené partie úžasného Johna Goodmana sice jakoby vypadly z úplně jiného díla, ale osvěží vás před návštěvou jámy lvové.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací