Assassin (2015)

assassin_2015_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 9. 6. 2016 ()

Synopse: „Její dovednost je bezkonkurenční. Avšak její mysl zůstává rukojmím lidských citů.”

Epická vizuální báseň jednoho z největších žijících filmařů. Martial arts film/Film s prvky bojového umění, jaký tu ještě nebyl.

Filmová báseň jednoho z největších filmařů současnosti zasazená do Číny 9. století je vizuálně omračujícím vyprávěním s prvky žánru wuxia (čínského ekvivalentu středověkého rytířského eposu s prvky fantasy). Jeho hrdinkou je profesionální vražedkyně Nie Yinniang, která poté, co selže ve svém úkolu, dostává od své paní rozkaz vrátit se do svého rodného kraje a zabít muže, jemuž byla kdysi přislíbena ―svého bratrance, který dnes velí největší vojenské oblasti v severní Číně.

Recenze:
Nový počin Assassin taiwanského režiséra Siao-sien Choua rozhodně nezapadá do stereotypního schématu asijských snímků s tematikou bojových umění. Proto může být název poněkud zavádějící. Jeden z nejvýznamnějších současných režisérů natočil historické drama s prvky akčního filmu, které pečlivě ukazuje život čínské elity a problematiku jejich vztahů.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací