Assassin (2015)

Film

assassin_2015_plakat

Režie:


Premiéra v ČR: 9. 6. 2016 ()Oficiální synopse:
„Její dovednost je bezkonkurenční. Avšak její mysl zůstává rukojmím lidských citů.”

Epická vizuální báseň jednoho z největších žijících filmařů. Martial arts film/Film s prvky bojového umění, jaký tu ještě nebyl.

Filmová báseň jednoho z největších filmařů současnosti zasazená do Číny 9. století je vizuálně omračujícím vyprávěním s prvky žánru wuxia (čínského ekvivalentu středověkého rytířského eposu s prvky fantasy). Jeho hrdinkou je profesionální vražedkyně Nie Yinniang, která poté, co selže ve svém úkolu, dostává od své paní rozkaz vrátit se do svého rodného kraje a zabít muže, jemuž byla kdysi přislíbena ―svého bratrance, který dnes velí největší vojenské oblasti v severní Číně.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:
assassin_2015_plakat

Nový počin Assassin taiwanského režiséra Siao-sien Choua rozhodně nezapadá do stereotypního schématu asijských snímků s tematikou bojových umění. Proto může být název poněkud zavádějící. Jeden z nejvýznamnějších současných režisérů natočil historické drama s prvky akčního filmu, které pečlivě ukazuje život čínské elity a problematiku jejich vztahů.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací