Ave, Caesar! (2016)

ave_caesar_2016_plakat
Režie: ,
Premiéra v ČR: 3. 3. 2016 ()

Synopse: Někteří lidé mají úžasnou schopnost vyřešit i ten největší problém. Prototypem takového člověka je Eddie Mannix, jehož polem působnosti jsou hollywoodská filmová studia. Jenže i výjimeční lidé mohou mít své limity, což Eddie pozná, když vprostřed natáčení historického velkofilmu unesou jeho hlavní hvězdu. Geniální sourozenci Joel a Ethan Coenové, magnety na Oscary, oslavné recenze a diváckou přízeň, natočili svěží retro komedii, v níž si dělají srandu ze světa, v němž se léta úspěšně pohybují. Zavtipkovat na vlastní účet se s nimi rozhodla asi nejsilnější herecká sestava, jakou se podařilo v posledních pár letech do jednoho filmu dostat.

Den „žehliče problémů“ Eddieho Mannixe (Josh Brolin) začíná brzy ráno riskantní záchranou pověsti mladičké hvězdičky, která už už padá do morálního bahna a do spárů policie. Hned nato smiřuje rozzuřené církevní představitele, které naštval scénář připravovaného biblického velkofilmu. Režisérovi sofistikovaných dramat (Ralph Fiennes) musí do hlavní role vnutit hvězdného představitele kovbojů, který sice umí házet lasem, zato neumí mluvit. A to není všechno. Problémy mu dělá i hvězdná plavkyně Anna (Scarlett Johansson), jež má choulostivé osobní trable, a slavný tanečník Burt (Channing Tatum), jenž se z ničeho nic začal chovat divně. A to pořád není všechno. Největší vrásky na čele mu vykloubila superstar Baird Whitlock (George Clooney), který byl unesen neznámou organizací, jež si říká Budoucnost, uprostřed natáčení velkofilmu Ave, Caesar! Pro ostříleného Eddieho ale sebevětší krize není problémem, nýbrž výzvou.

Že diváky čeká mimořádný zážitek potvrzuje i Eric Fellner z produkční společnosti Working Title, podle něhož je Ave, Caesar! vyvrcholením spolupráce Joela a Ethana Coenových, což je v souvislosti s držiteli čtyř Oscarů a řady nominací na ně velmi slibná zpráva. „V tom filmu se odráží láska ke všemu, čemu se celá ta léta úspěšně věnují,“ říká Fellner.

Recenze:
Eddie Mannix (Josh Brolin) je hlavou i duší hollywoodského studia Capital Pictures. Dennodenně se potýká s četnými překážkami na filmovém bojišti, ať už žehlí mediální obraz ženských hvězd nebo hledá herce na poslední chvíli. Takže když mu přímo z placu natáčení příštího trháku Ave, Caesar, zmizí hlavní protagonista Baird Whitlock (George Clooney), bere to Eddie jako běžný karambol. Ale co když není Eddie na flámu ani s žádnou ze svých obdivovatelek, ale byl unesen neznámou organizací?

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací