Axolotl Overkill (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 13. 7. 2017 ()

Synopse: Šestnáctiletá Mifti žije v Berlíně, kde vymetá večírky, experimentuje s drogami a sexem a kašle na školu. Dospělí, které potkává, jí přijdou zoufalí. Ti si o ní na oplátku rádi myslí, že je moc drzá, často zbytečně smutná a bezhlavě zamilovaná. Dospělí zoufalci se totiž nechtějí zabývat podstatou věci. Mifti ví, že je na všechno na celém světě sama. Ať už tahle fráze znamená cokoliv. Je na tom stejně jako vodní dráček axolotl, který přežije všechno a s každou zkušeností se stává někým novým. Film natočila „zlobivá holka“ německé kultury Helene Hegemann v pouhých čtyřiadvaceti letech podle vlastního knižního bestselleru.

Recenze:
Axolotl Overkill je jeden z trojice filmů, které putovaly z karlovarského filmového festivalu rovnou na plátna vybraných kin. Díky projektu Vary ve vašem kině se tak snímek teprve pětadvacetileté německé režisérky Helene Hegemann dostal do povědomí širší veřejnosti. Natočila jej už ve svých čtyřiadvaceti letech podle vlastního knižního bestselleru.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací