Bába z ledu (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 23. 2. 2017 ()

Synopse: Po setkání s otužilcem Broňou (Pavel Nový) začíná ovdovělá Hana (Zuzana Kronerová) pozvolna měnit svůj stereotypní život, který se doposud točil výhradně kolem jejích synů (Marek Daniel, Václav Neužil), snach (Petra Špalková, Tatiana Vilhelmová) a vnoučat. Zatímco šedesátnice Hana prožívá love story, tradiční víkendové obědy v rodinné vile ztrácejí na idyličnosti a postupně vyplouvá na povrch, že každý z hrdinů má nějaké tajemství. Haniným nečekaným spojencem se stává vnuk Ivánek, který si zamiloval nejen svérázného Broňu, ale i jeho slepici Adélu a otužileckou komunitu na břehu Vltavy. Příběh rozkrývající nelehké vztahy mezi třemi generacemi přináší naději, že život lze vzít do vlastních rukou v jakémkoli věku.

Recenze:
Život vdovy Hany se točí hlavně kolem její rodiny, synů Petra a Ivana, snach a vnoučat. To se ovšem změní jednoho dne, kdy Hana potká otužilce Broňu a jeho partu. Zrodí se přátelství a po sléze i láska. Hana objevuje nový svět a pomalu se do něj ponořuje. Na toto dobrodružství s sebou vezme vnuka Ivánka, který si oblíbí jak Broňu, tak je slepičku Adélu. Najednou rodinné víkendové obědy už nejsou to, co bývaly, už to není taková idylka jako kdysi. Postupně se odkrývají tajemství jednotlivých členů rodiny, každý má své problémy. A z babičky Hany se stává otužilkyně.

(photo&video: )

Video
Tisková konference:


Ukázka:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací