Zlý časy v El Royale (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 11. 10. 2018 ()

Synopse: Několik cizinců se setkává v zašlém hotelu El Royale. Nemají nic společného kromě tajemství, které každý z nich skrývá. A kdysi oblíbený hotel má vlastní, hodně temnou minulost. Film Zlý časy v El Royale režíroval a scénář k němu napsal Drew Goddard, který stojí za filmy Marťan nebo Chata v horách. Pod jeho vedením ve filmu excelují herecké hvězdy jako Jeff Bridges, Chris Hemsworth nebo Dakota Johnson.

Hotel El Royale leží nedaleko jezera Tahoe a prochází skrz něj hranice dvou amerických států, Nevady a Kalifornie. Hosté si tak můžou vybrat pokoj v různých státech unie a porušovat či dodržovat zákony jednoho nebo druhého. Teď už je tento hollywoodskými celebritami kdysi oblíbený hotel za zenitem. Jeho slávu připomínají jen černobílé fotky slavných hostů na zdech, chátrající luxusní interiér, velký jukebox se starými šlágry a neurotický zaměstnanec, který sám vše udržuje v chodu.

Když se v jednom dni v hotelu sejde pět hostů, je to podezřelé. Kněz, soulová zpěvačka, dvě dívky a někdo, kdo na první pohled vypadá jako obchodní cestující. Podezřelý je i hotel El Royale, který nejen ve svých stěnách a pod podlahou skrývá mnohá tajemství. S příchodem noci a dalších nezvaných hostů bude mít každý z přítomných v El Royale aspoň jednu šanci na vlastní vykoupení. Než se vše odebere do horoucích pekel.

Recenze:
Tak z toho nemůže vzejít nic dobrého. Tato povedená čtveřice cizinců, která zní spíše jako začátek nějakého vtipu, se setkává v, kdysi prestižním, hotelu El Royale. Ten leží na hranici dvou amerických států, Nevady a Kalifornie, hosté si tak mohou vybrat, v jaké části hotelu si přejí zůstat. To platí i pro nově příchozí, když se zabydlí ve zdánlivě opuštěném hotelu, který kdysi býval slavný. Mezi ně patří zbožně vypadající otec Flynn, soulová zpěvačka Darlene, nebezpečně působící hipísačka Emily a Laramie Seymour Sullivan, na první pohled obyčejný obchodník s vysavači na pracovní cestě. Ale každý z nich se tu naskytl z určitého důvodu a skrývá své vlastní tajemství, které má být brzy odhaleno. Všichni jsou z něčeho podezřelí, nebo se aspoň zdají. Dokonce i recepční Miles. A jaké hrůzy teprve skrývá samotný hotel? To vše odkryje jedna velmi neklidná bouřková noc.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací