Big Eyes (2014)

big_eyes_2014_poster
Režie:
Premiéra v ČR: 5. 2. 2015 ()

Synopse: Svérázný režisér Tim Burton tentokrát přináší divákům neuvěřitelný, ale skutečný příběh jednoho z nejkolosálnějších uměleckých podvodů v historii. Na přelomu 50. a 60. let dosáhnul malíř Walter Keane obrovský úspěch a převrat v komercionalizaci populárního umění. Jeho tajemné malby lidských tváří s obrovskýma očima všechny přímo očarovali. O něco později však vyšla najevo šokující a bizarní pravda – jejich skutečným autorem nebyl Walter, ale jeho manželka Margaret. Manžele živilo jedna veliká lež, které uvěřil celý svět. Takový příběh se nedá vymyslet, může se jen stát. Tim Burton se ve svém filmu soustředil na Margaret – její umělecké probuzení, fenomenální úspěch jejích obrazů a bouřlivý vztah s manželem, který si neoprávněně užíval slávu a mezinárodní uznání na její úkor.

Recenze:
Příběh vypráví o cestě malířky Margaret Keane (hraje Amy Adams), která se poté, co opustila manžela, rozhodla vydat vlastním směrem. První manžel ji utiskoval, druhý se projevil jako vypočítavý lišák. Když jí tedy muž č. 2 Walter Keane (Christoph Waltz), vstoupí do cesty, rychle a chytře dokáže proplést svůj život s jejím, a tak ušije na Margaret boudu, která ji donutí se opět stáhnout a následovat příkazy muže. Oba herci předvedli úctyhodné výkony, jen postavy, které představovali, nejsou zrovna z těch nesympatičtějších, a tak si na konci uvědomíme, že jste si k nim ani nestihli vybudovat žádný vztah.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací