Black Mass: Špinavá hra (2015)

black_mass_spinava_hra_poster2
Režie:
Premiéra v ČR: 19. 11. 2015 ()

Synopse: V jižním Bostonu sedmdesátých let minulého století přemluví agent FBI Agent John Connolly (Joel Edgerton) irského mafiána Jamese „Whitey“ Bulgera (Johnny Depp) ke spolupráci s FBI a vyřazení společného nepřítele, italské mafie, ze hry. Filmové drama líčí skutečný příběh nesourodého spojenectví, které se vymklo kontrole a umožnilo Whiteymu vyhnout se právnímu postihu, upevnit si mocenské postavení a stát se jedním z nejbezohlednějších a nejmocnějších gangsterů v historii Bostonu.

Recenze:
Byl to milující otec a bratr? Možná. Rozhodně byl ale bezcitný a bezskrupulózní zločinec, který svým obětem bez mrknutí oka daroval nové šaty nebo se s nimi přátelsky objal, aby je za moment bez mrknutí oka střelil do hlavy nebo udusil. A bylo mu celkem jedno, jestli se jedná o jeho parťáka nebo dceru kámoše. O kom je řeč? O Jamesovi Bulgerovi přezdívaném kvůli blond vlasům „Whitey“, reálné postavě bostonského podsvětí, která si v 70. letech omotala FBI kolem prstu. Nebo aspoň tak je ztvárněná ve filmu Scotta Coopera, jenž měl jako předlohu rovnou dvě knihy (od Dicka Lehra a Gerarda O’Neilla).

(photo&video: )

Video
Trailer 1:


Film o filmu:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací