Bod varu (2021)

Režie:
Premiéra v ČR: 3. 2. 2022 ()

Synopse: Šéfkuchaři Andymu směna v jeho restauraci ani nezačala, a už nestíhá. Je poslední pátek před Vánoci, a tak si chce fajnové jídlo dopřát snad každý. Hosteska přijala příliš mnoho rezervací, nespokojený kontrolor šmejdí v kuchyni a do toho všeho má dorazit i Andyho mentor, kuchařská ikona, přicházející bez varování, zato s partnerkou, uznávanou food-kritičkou. Hůř snad být nemůže. Jednozáběrová jízda hektickým večerem začíná… Britský film s famózním Stephenem Grahamem v hlavní roli se žene kupředu nesmlouvavým tempem práce v gastrobyznysu. Trefný ale bude připadat všem, kterým se pod tíhou profesního stresu někdy zavařila hlava.

Recenze:
V kuchyni je třeba občas upustit páru. A to nejen nad kotlem, ale i jako filtr těch nejhorších emocí, které si člověk v sobě dokáže vytvořit. Tuhle zkušenost potvrdí téměř každý člověk, který si brigádou či prací v gastronomii i na krátkou chvíli prošli (tak jako autor textu). Naprosto výjimečně pak jeden z nejstresovějších oborů představuje Bod varu Philipa Barantiniho, který drastickým způsobem večer v restauraci převrací do téměř dokumentárního náhledu do toho nejhoršího, co kuchařská praxe poskytuje.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací