Bojovnice (2011)

bojovnice_2011_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 25. 10. 2012 ()

Synopse: „Snadno se přidáš, ale dokážeš vůbec někdy odejít?”

Marisa, 20letá německá dívka nenávidí cizince, Židy, vojáky a každého, koho shledá vinným za úpadek země. Provokuje, pije, bojuje a její další kérka bude portrét Adolfa Hitlera. Jediné místo, kde se cítí doma, je neonacistický gang, ke kterému patří a kde nenávist, násilí a těžké kalby jsou na denním pořádku.

Když se k této skupině přidá 14letá Svenja, jeví se Marisa jako její idol: splňuje tu nejčistší představu o bojovnici bojující za ideály skupiny. Ale Marisina přesvědčení naberou pomalu jiný směr, když náhodou potká mladého afgánského uprchlíka. V konfrontaci názorů dochází poznání, že černé a bílé principy jejího gangu nejsou jedinou cestou. Bude Marisa schopna se vymanit z vlivu této skupiny?

Recenze:
Takové postavy určitě nejsou vyloženě objevné a i když si nejde stěžovat na žádné z herců, jediný, koho tu má smysl sledovat, je hlavní hrdinka Marisa ve skvělém podání Aliny Levshin. Její anti-feminní ztělesněná bojechtivost se ukáže v poloze pěkně hnusného záporáka i ostřejšího „hrdiny“. Škoda, že dilema, kvůli němuž začne jednat proti zásadám národního socialismu, se dá nejlíp popsat jako uslzené melodramatické klišé.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací