Butterfly Vision (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 14. 9. 2023 ()

Synopse: Vojačka Lilja se vrací z několikaměsíčního válečného zajetí na Donbase, kde byla držena tamními separatisty. Kruté zacházení jí způsobilo trauma přepadávající ji v mučivých snech. Jako expertka na vzdušný průzkum viděla dění na frontě z perspektivy dronu – jako manželka v civilu nyní podobně distancovaně vnímá celý okolní svět. Bohatství citů vystřídala bezradnost, lidskost nahradilo strojové chování. Jenže když toužíte jen dál žít svůj život, nemusí být ptačí perspektiva tou nejlepší. Debut Maksyma Nakonečného vypráví příběh tápající ženy, která sveřepě odmítá roli oběti, a citlivě se táže, jak tísnivá může být existence ve společnosti sužované válkou.

Recenze:
Za dramatem Pohled motýla stojí mladý ukrajinský režisér Maksym Nakonechnyi. Na vzniku filmu se kromě Ukrajiny podílely také další státy, konkrétně Česko, Chorvatsko a Švédsko. Díky momentální situaci ve světě se snímku dostalo velké pozornosti, protože nabývá na větší aktuálnosti než kdy dříve.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací