Chappie (2015)

chappie_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 12. 3. 2015 ()

Synopse: Režisér filmů District 9 a Elysium představuje snímek Chappie.

V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu.

Recenze:
V nedaleké budoucnosti je jihoafrický Johannesburg zaplaven kriminalitou natolik, že jsou zde nasazeny robotické jednotky. Mechaničtí strážci zákona poslouchají na slovo a nemilosrdně likvidují vrahy i dealery drog. Vývojář robotů Deon Wilson s tváří Deva Patela (proslaveného Milionářem z chatrče) se snaží svým strojům vdechnout život, vytvořit jim vlastní identitu a myšlení. Když se převratný vynález podaří, jeho prototyp ukradnou zloději, kteří z něj chtějí vytvořit svého ochránce. Jenže robot Chappie má vlastní hlavu, a tak to v tomhle příběhu nebude mít nikdo jednoduché. Ale je to pořádná zábava!

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací