Chůvák (2015)

chuvak_2015_plakat
Režie: ,
Premiéra v ČR: 25. 2. 2016 ()

Synopse: Clemens nemá na své děti čas. Pracuje totiž na velké změně územního plánu města a smlouvy jsou na spadnutí. Chybí už jen, aby pár nájemců opustilo své byty a výstavba může začít.

Když Rolf přijde o svůj byt, chce se pomstít a rozhodne se stát chůvou Clemensových dětí. Plán je víc než jasný: sabotáž.

Nepočítá ale s tím, že Clemensovy děti Winnie a Theo jsou připraveny na všechno. Udělaly si totiž sport z toho, že se dokážou zbavit všech svých chův. A věřte, že neznají slitování – což nový Chůvák zjistí velice brzy. Zatímco se Rolf snaží zachránit svůj domov, nechtěně se pomalu stává i zachráncem Clemensovy rodiny.

Recenze:
Clemens (Matthias Schweighöfer) je úspěšným podnikatelem, který tvrdě pracuje na tom, aby jeho děti neskončily pod mostem (k čemuž mají opravdu hodně daleko). V současnosti pracuje na velkém stavebním projektu, který je už jen krůček od realizace. Stačí strhnout pár chátrajících budov a může se začít budovat. Vrásky na čele mu ovšem přináší nerozhodná investorka, stávající obyvatelé starých bytů a jeho dvě děti. Vzhledem k tomu, že jeho drobotina systematicky likviduje jednu chůvu za druhou, musí se Clemens poohlédnout jinde. V tu chvíli se kola osudu dají do pohybu a na scéně se zjevuje Rolf (Milan Peschel), který nechce přijít o svůj byt a touží se pomstít. Stát se „chůvákem“ je podle něho ideální příležitost, jak docílit svého.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací