Chvění (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 20. 2. 2020 ()

Synopse: V rodině milovaného bratra, syna a manžela Pabla zavládne zděšení: Pablo se zamiloval do jiného muže jménem Francisco, který zpochybňuje všechny hodnoty, jimiž tato hluboce věřící rodina žije. Navzdory odporu příbuzných se Pablo nastěhuje ke svému milenci, který je úzce spjat s městskou subkulturou a vede zcela jinou, osvobozenou existenci. Pablo ztratí svůj starý domov, ale v novém se nikdy zcela neusadí – jeho přání sjednotit dva rozdílné světy, se ukáže jako slepá ulička. Příbuzní jsou navíc přesvědčeni, že Pablo může být „uzdraven“ a s pomocí rigidní komunity dělají vše, aby se marnotratný syn napravil. Za jakoukoli cenu.

Recenze:
Pokud dosud guatemalská kinematografie filmovým fanouškům nic moc neříkala, s rozvíjející se kariérou režiséra a scénáristy Jayra Bustamanteho se tato skutečnost rychle mění. S každým ze svých tří celovečerních snímků vzbudil na festivalech i mezi kritiky rozruch. Jeden z nich nám představuje smutný příběh o lásce a jejích limitech. O lásce k rodině, dětem, Bohu, partnerovi i k sobě samým. Hlavní hrdina Pablo (Juan Pablo Olyslager) se bude muset rozhodnout, která z nich je pro něj nejdůležitější.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací