Chvilky (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 22. 11. 2018 ()

Synopse: Mohlo by se zdát, že Anežka a její život patří celé rodině, jen ne jí samotné. Snaží se pomáhat všem blízkým, kteří to potřebují, a dostát slibům, které jim dala. Musí se ale také naučit nastavit vlastní hranice a projevit své touhy a přání, aby neztratila to nejdůležitější: sebe samu.

Anežka (Jenovéfa Boková) je mladá žena, která si přeje, aby vztah s její rodinou i partnery byl dobrý a klidný, a to i za tu cenu, že ona sama ustoupí a bude se vyhýbat případným nedorozuměním, sporům. Neuvědomuje si ale, že onen pomyslný klid je jen klidem před bouří, která musí dříve či později přijít. Film Chvilky vypráví příběh o základních situacích, vztazích a emocích, které potkávají každého člověka, jsou mu důvěrně blízké a známé. Vyprávějí o lásce, bolesti, oddanosti, ale také o naději, že člověk dokáže svá zranění přeměnit v sílu.

Snímek Chvilky je debutem režisérky a scenáristky Beaty Parkanové, který citlivě zachycuje nástrahy rodinného života, jež komentuje s humorem, pochopením a neobyčejně vyvinutým citem pro situace. Film byl vybrán na letošní 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary do soutěže Na východ od Západu.

Recenze:
Anežka je obyčejná mladá žena, jejímž jediným přáním je mít dobrý a klidný vztah s rodinou a partnerem, a to klidně i za cenu, že sama ustoupí a bude se vyhýbat případným konfliktům. A těch by se tu dalo najít opravdu dost. Ženatý přítel, babička s rakovinou prsu, děda v sanatoriu, maminka trpící depresemi a trochu bezcitný otec, který to ale nemyslí zle. S tím vším se musí Anežka dennodenně prát, ale bere všechno s nadhledem a řídí se vlastním mottem „hlavně v klidu“, kterým se snaží povzbudit i své bližní ve chvílích nesnází. Co si ovšem neuvědomuje, je, že onen symbolický klid je pouze klidem před bouří, která musí dříve či později vypuknout.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací