Co jsme komu zase udělali? (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 28. 2. 2019 ()

Synopse: Claude a Marie Verneuilovi čelí nové krizi. Jejich čtyři dcery a jejich manželé, David, Rachid, Chao a Charles, se rozhodli opustit Francii. Každý z nich k tomu má dobrý důvod. Ale co rodiče? Ti udělají všechno pro to, aby jim mladí neodjeli někam na druhý konec světa. Pokračování úspěšné francouzské komedie vás opět zaručeně rozesměje.

Claude a Marie Verneuilovi, milovníci staré dobré Francie a tudíž i správní maloměšťáci, se tak trochu s těžkým srdcem smířili s tím, že se jejich dcery provdaly za muže rozličných původů a podařilo se jim překonat všechny jejich zakořeněné předsudky. Ale nyní čelí nové hrozící krizi. Jejich čtyři švagrové Rachid, David, Chao a Charles jsou odhodláni z mnoha různých důvodů opustit Francii. Ale jak k tomu přijdou právě Cloude a Marie Verneuilovi? Jejich obavy, že se z jejich blízkosti rozeběhnou po celém světě dcery i vnoučata, je vede k vymýšlení nejrůznějších důvodů jak je ve Francii všechny udržet. A to nejlépe tak, že jim dokáží, že je Francie tou nejúžasnější zemí na světě. A to i přesto, že na ni oba do této chvíle svorně s velkou chutí nadávali.

Komedie Co jsme komu zase udělali? navazuje v příběhu a v hereckém obsazení hlavních hrdinů na úspěšný a stejně bláznivý snímek Co jsme komu udělali?. Role Claude a Marie Verneuilových si pod režijní taktovkou Philippe de Chauverona opět vychutnávají Christian Clavier a Chantal Lauby. A právě Clavier popisuje svou úlohu ve filmu slovy: „Na filmu je vtipná především paradoxní situace, v níž se moje postava ocitne. Svatouškovský tchán je vůči všemu a všem kolem sebe velmi kritický. Takže když musí svým zeťákům ukázat nesmírně pozitivní obraz Francie, začíná opravdu velká zábava.“

Recenze:
A tentokráte čelí novému problému. Claude a Marie se již smířili s tím, že si jejich čtyři dcery vzaly muže jiných národností a náboženských vyznání (Číňan, žid, muslim a černoch, zní to skoro jako začátek vtipu). Všichni čtyři se teď však náhle rozhodli, že se chtějí spolu s manželkami a dětmi odstěhovat pryč z Francie. Důvody mají různé, jeden se tu už tu necítí bezpečně, druhý má problém s tím, že nikdo nechce investovat do jejich projektu, třetího už nebaví na soudu coby právník zastupovat zahalení muslimky a čtvrtému se nedaří prosadit jako herec. Řešení je tedy jasné, všude bude líp jen ne ve Francii. Marie a Claude to však jen tak nenechají a rozhodnou se jim v tom zabránit. Francie je přeci krásná země, a přesně to svým zeťákům hodlají předvést.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací