Korporace (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 2. 7. 2017 (Festival)

Synopse: Cílevědomá, chladná, tvrdá. Tak by se dala popsat Emilie, nesmlouvavá manažerka pracující pro velkou nadnárodní společnost Esen. Jako žena, jež má na starosti řízení lidských zdrojů, není nejoblíbenější členkou týmu, situace se však fatálně zkomplikuje v momentě, kdy je stejně jako mnozí další svědkem sebevraždy jednoho ze zaměstnanců. Kolotoč vyšetřování krizové situace se stává zkouškou morální odpovědnosti hrdinky, jež se doposavad v rámci své bezmezné pracovní oddanosti dopouštěla kroků, které učinily nešťastným nejednoho pracovníka. Tlak je totiž v konkurenčním světě korporátních společností neúprosný a udržení vnitřní integrity se může stát bojem, který není jen tak lehké vyhrát. I díky zvolenému tématu podává Korporace úderné svědectví o mnohdy nesnadném vztahu jedince a systému, které nikdy nepozbývá na aktuálnosti. A zatímco úsporné vyprávění dává vyniknout precizním hereckým výkonům, věcná a účelná práce s filmovými prostředky podtrhuje moderní styl filmu.

Recenze:
Nátlak v práci zažívají zaměstnanci firem pravidelně. Musí zatnout zuby, vyslechnout šéfovo kázání a poslušně výtky odkývat, pokud o místo nechtějí přijít. Émilie Tesson-Hansenová (Céline Sallette) zastává pozici top personální manažerky v mezinárodní společnosti Esen. Jednoho dne se dostane do konfrontace s podřízeným Didierem Dalmatem (Xavier De Guillebon), který marně čeká na obnovení pracovního poměru. Nepomohlo několikatýdenní ignorování emailů ani odmítání schůzek, Didier je ve své zoufalosti neodbytný. Émilie poté, co jí Didier sleduje, neudrží profesionální odstup a řekne pravdu naplno: „Copak to nechápete? Chceme se vás zbavit, dejte výpověď!“​ Tentýž den Didier skočí na pracovišti z okna a dopadne na dvůr před Emiliinu kancelář.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací