Cosmopolis (2012)

cosmopolis_2012_poster
Režie:
Premiéra v ČR: 9. 8. 2012 ()

Synopse: Město New York, blízká budoucnost: Eric Packer (Robert Pattinson) je osmadvacetiletý nekorunovaný král Wall Street. Během jeho vyjížďky po městě dojde v ulicích Manhattanu k záhadné explozi a propukne peklo. Navíc zjišťuje, že se mu hroutí finanční impérium. Kontakt se skutečným světem, i když jen přes okna limuzíny, ještě prohlubuje jeho paranoiu. V průběhu čtyřiadvacetihodinové odysey začíná k smrti vyděšenému Ericovi docházet, že se jeho život blíží ke konci.

Recenze:
Stejně jako v nedávném Miláčkovi dostal Pattinson roli, k jejímuž ztělesnění se hodí výborně, ale co je mu to platné, když mu scénář neumožní říct nic zajímavého? Většina dialogů je úmyslně odtažitá a především poměrně nerealistická. Protagonista jakž takž umí používat nadsázku, jenže ve chvíli, kdy ostatní postavy ze sebe vymáčknou větu, jakou ve skutečné konverzaci neuslyšíte, nezbývá vám nic jiného, než se zasmát, jinak budete čím dál tím frustrovanější. Všechny hlavní motivy protlačované po většinu snímku – klaustrofobie, absurdita, paranoia a citová plochost aktérů – jsou nezbytnou součástí autorova poselství a je extrémně těžké předvést je tak, aby zaujímaly, nikoliv odpuzovaly.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací