Creed (2015)

creed_2015_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 31. 12. 2015 ()

Synopse: Adonis Johnson nikdy nepoznal svého slavného otce, světového šampióna v těžké váze Apolla Creeda, který zemřel ještě před jeho narozením. Přesto však svůj původ nezapře a box má v krvi, takže ho to stále tahá do Philadelphie, města, kde se odehrál legendární souboj Apollo Creed vs. Rocky Balboa. Adonis Rockyho vyhledá a požádá ho, aby se stal jeho trenérem. Rocky zpočátku odmítá, protože ring je pro něho už jen minulost, ale postupně v Adonisovi objevuje sílu a odhodlání jeho otce Apolla, bývalého rivala a blízkého přítele. A tak nakonec souhlasí, že se mladého boxera ujme, i když sám bojuje s o mnoho nebezpečnějším soupeřem. Adonis je pod Rockyho vedením na nejlepší cestě získat svůj vlastní titul, ale má kromě talentu i srdce pravého bojovníka?

Recenze:
Sportovní drama Creed nás nejdříve zavede do Californie roku 1998, kde se v sirotčinci poprvé setkáváme s malým rváčem Adonisem Johnsonem. Přesnou a tvrdou ránu pěstí má v genech, jedná se totiž o syna velkého boxera Apolla Creeda. I když se to zdá nepravděpodobné, ujme se jeho výchovy Apollova manželka a snaží se, aby měl dospělý Adonis (Michael B. Jordan) poklidné povolání, ve kterém nebude inkasovat tvrdé rány. Jak se ale říká, krev je hustší než voda. Mladík žije dvojím životem, přes den je úspěšným úředníčkem s kravatou a po večerech jezdí do Mexika na boxerské zápasy. Jednoho dne touha po boxerském ringu ovládne Adonise natolik, že se vydá do Philadelphie a vyhledá „strýčka“ Rockyho Balbou (Sylvester Stallone) s prosbou o profesionální vedení.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací