Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

dedictvi_aneb_kurvasenerika_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 6. 2. 2014 ()

Synopse: Dědictví aneb Kurvaseneříká je dlouho očekávaným pokračováním kultovní komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntag z roku 1992. Na plátno se tak opět vrátí hlavní hrdina příběhu Bohuš v podání Bolka Polívky a spolu s ním další divákům dobře známé postavy, například Bohušův věrný přítel Arnošt (Arnošt Goldflam), který tentokrát zastává funkci Bohušova tajemníka a účetního, nebo JUDr. Strážný (Jiří Pecha). Před kamerou se Bolek Polívka opět sešel také s Dagmar Veškrnovou-Havlovou, Miroslavem Donutilem, Ivanou Chýlkovou, Břetislavem Rychlíkem. V rolích nových postav, které vstoupily do děje, se objeví například Anna Polívková, Karel Heřmánek, Jitka Čvančarová či Marián Roden.

Recenze:
O umožnění kompaktní zápletky se snaží naše známá z minulosti – Dr. Ulrichová (Ivana Chýlková). Společně s novým manželem (Karel Heřmánek) je odhodlána nechat si vyplatit boháčův údajný dluh. Dvojice právníků ovšem pro Bohuše spíš představuje oslí můstek k novým situacím, v nichž se chová jako totální primitiv, navíc opilý. I lidový humor potřebuje obměňovat svá vyjádření, ale hlášky a trapasy ze scénáře, který tentokrát napsal jenom Polívka, vycházejí většinou z jednoduchého rámce, popsaného v předchozí větě, jako by někdo natočil pokřivující karikaturu původního snímku. Ty nejlepší vtipy druhého Dědictví by patrně v podařenějších českých výtvorech skončily ve zrušených scénách. Doráží to ještě režisér Robert Sedláček se svou znuděnou a nudící dokumentací Bohušova běžného života v přepychu.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací