Deníček moderního fotra (2021)

Režie:
Premiéra v ČR: 12. 8. 2021 ()

Synopse: V nové české komedii podle stejnojmenného knižního bestselleru Dominika Landsmana se v hlavních rolích představí Jiří Mádl a Tereza Ramba.

Někdy vás život náhodně dostane do situace, kterou nečekáte, ale musíte se s ní vyrovnat jako chlap! Nataša a Dominik se neplánovaně stanou rodiči. Nataša, úspěšná designérka hraček pro děti, dokáže rodinu lépe finančně zabezpečit, a tak se dohodnou, že hlavní část péče o novorozence převezme jako otec na mateřské dovolené Dominik. Ten přistupuje k úkolu s poněkud naivní představou, že mu poskytne dostatek času napsat konečně knihu, kterou dlouho plánuje. Chyba lávky! Dominik musí vynaložit veškerou vynalézavost, aby během prvního roku vůbec zvládnul péči o malého Čeňka, z níž se chvílemi stává boj o přežití. Díky soužití s malým človíčkem však také objeví, kolik podob může mít láska…

Kniha Deníček moderního fotra vznikla na základě úspěšného blogu, který spisovatel Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Po vydání v roce 2014 se stala bestsellerem a dočkala se dalších pokračování. Deníček moderního fotra je celovečerním režijním debutem Jana Haluzy, který je zároveň i autorem scénáře.

Recenze:
Táta na mateřské. Tím se přesně stane Dominik poté, co jeho milenka na jednu noc, Nataša, nečekaně otěhotní. Dominik se původně plánoval přestěhovat za studii do Anglie, ale nenadálý potomek na cestě mu zkříží plány. A tak Dominik s Natašou uzavřou dohodu: Nataša se k Dominikovi nastěhuje, po porodu to však bude ona, kdo půjde do práce a Dominik zůstane první rok doma s dítětem, a pak pojede do oné kýžené odložené Anglie. Po dlouhých dnech strávených doma s nemluvnětem, se však zrodí v Dominikovi nenadálá myšlenka, díky které vzniká satirický blog o rodičovství mapující jeho patálie s malým Čeňkem, jenž se brzy stává senzací.

(photo&video: )

Video

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací