Diagnóza: Šampión (2015)

diagnoza_vrazda_concussion_2015_poster
Režie:
Premiéra v ČR: 17. 3. 2016 ()

Synopse: Nadšení pro americký fotbal má ve Spojených státech podobu náboženského vytržení fanoušků a prostupuje společností od malých kluků na hřištích, kteří sní o stipendiích a profesionální kariéře, přes rodiny, usedající k přenosům, až k miliardovým obratům v národní lize NFL. Bennet Omalu (Will Smith), lékař původem z Nigérie, se úspěšně usadil v Americe a vybudoval si kariéru ve forenzní patologii. Jeho životní příběh se s národní sportovní posedlostí zkřížil, když zveřejnil svou studii o chronickém poškození mozků hráčů, jež je způsobeno tisíci údery do hlavy při každém zápasu, a rozpoutal tak kontroverzi ve válce o zdraví a nadšení pro hru.

Recenze:
Diagnóza: Šampion nás přivádí do amerického Pittsburghu roku 2002, kde se seznamujeme se zvláštním lékařem patologem. Bennet Omalu (Will Smith) se svým „pacientům“ věnuje s úctou a péčí, aby zjistil, proč zemřeli, snaží se pochopit jejich život. Provádí i soudní pitvy a pomáhá tak objasňovat zločiny. Jeho poklidný život naplněný optimismem se změní, když mu na pitevním stole skončí bývalý hráč amerického fotbalu.

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací