Neposlušnost (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: festival 15. 3. 2018 ()

Synopse: Úspěšná fotografka Ronit se musí z velkoměsta po letech vrátit do ortodoxní židovské komunity, aby vypořádala pozůstalost svého otce: rabína, nejvyšší autority této uzavřené, rigidní společnosti. Střety kolem pohřbu ještě zkomplikuje setkání s bývalou láskou Esti a obnovení vášnivého vztahu teď tak odlišných žen. Mnohovrstevnaté drama o lásce, víře a ženských rolích.

Recenze:
Ronit (Rachel Weisz) byla vychována v ortodoxní židovské komunitě. Vyrůstala v blízkém přátelství s Dovidem (Alessandro Nivola) a Esti (Rachel McAdams), ale vztah ke kamarádce přerostl v něco hlubšího. Když respektovaný rabín spatřil svou dceru, jak se líbá s jinou dívkou, zatratil ji. Ronit zmizí do New Yorku a stane se uznávanou fotografkou, žije si život podle sebe a na své kořeny nevzpomíná. Dokud ji nezasáhne zpráva, že její otec po těžké nemoci zemřel. Nemůže jinak než se vrátit do Anglie, aby uctila jeho památku. Už tu ale není vítaná. Nebo snad v její návrat přece jen někdo doufal?

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací