Dítě Bridget Jonesové (2016)

dite_bridget_jonesove_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 15. 9. 2016 ()

Synopse: Utrpení největší smolařky v dějinách dosud neskončilo. Bridget Jonesová je stále bez chlapa. „Trochu povyrostla, stala se z ní úspěšná televizní produkční, vydělává dost peněz, líp vypadá a ještě líp se obléká, ale je to pořád ta samá Bridget, která přitahuje maléry jako magnet,“ říká o své nejslavnější postavě její představitelka Renée Zellweger.

Jak název třetího dílu slavné série napovídá, tím hlavním malérem bude tentokrát neplánované těhotenství. Taková věc dokáže vykolejit i životem otřískanou Bridget, zvlášť když naprosto netuší, s kým počala. Jak se to rýmuje s faktem, že je stále bez chlapa? Celkem jednoduše. Stačí v doprovodu kolegyně navštívit odvázaný hudební festival a v jeho průběhu se vyspí s pohledným cizincem (Patrick Dempsey). A když se záhy na jedné společenské akci na vlastní tělo přesvědčí, že stará láska (Colin Firth) nerezaví, byť před pár lety definitivně skončila, je „štěstí“ hotovo. Protože jí s rozluštěním zapeklitého rébusu nepomůže ani lehce cynická gynekoložka (spoluscenáristka Emma Thompson), ocitne se Bridget ve velmi nezáviděníhodné situaci. Jak seriózní právník Mark Darcy, tak úspěšný provozovatel internetové seznamky Jack Quant se sice k situaci postaví jako praví chlapi, odhodlaní s Bridget a jejím potomkem vytvořit spořádanou rodinu, to ovšem netuší, že jejich šance na otcovství je přesně padesátiprocentní. Jak se blíží termín porodu, Bridget cítí, že bude muset s pravdou ven a hlavně že si bude muset vybrat, komu bude její dítě říkat „tatínku“. Normální člověk by poslal oba dva na testy otcovství. Jenže Bridget Jonesová není normální, ale výjimečná.

„Díky Bridget se celá jedna generace žen ujistila, že je naprosto v pohodě zůstat v sobotu večer sama doma, koukat na televizi, jíst u toho lupínky přímo z krabice a nestresovat se tím, že telefon ani jednou nezazvoní,“ vysvětluje Renée Zellweger mimořádnou oblibu téhle celoživotní průšvihářky, která nepřestává doufat, že se k ní štěstí konečně postaví čelem. Že by to už tentokrát vyšlo?

Recenze:
Z Bridget je teď čtyřicátnice, která má úspěšnou kariéru v televizním průmyslu. Dokonce dosáhla své ideální váhy, dalo by se tedy říct, že život je fajn. Omyl. Pár podstatných věcí se totiž nezměnilo, je zase sama, hledá chlapa a průšvihy se jí pořád lepí na paty. Zdá se, že všechno se obrací k lepšímu, když si při pařbě na hudebním festivalu pořádně zařádí s tajuplným cizincem Jackem. A aby toho nebylo málo tak se při křtu dítěte svých blízkých přátel, znovu sblíží se svojí starou láskou Markem Darcym. To by ale nebyla Bridget, kdyby se něco pořádně nepokazilo. A tak zjišťuje, že je těhotná. No jo, ale kdo je vlastně otec? Je to Jack, pohledný bohatý Američan, majitel úspěšné online seznamky a expert na lásku? Nebo je to seriózní britský právník Mark Darcy? Každý by si hned řekl, že to vyřeší testy otcovství, jenže Bridget musí mít vždycky všechno jinak. A tak Bridget, její cynická gynekoložka, přátelé, rodina a hlavně samotní potenciální otcové musí čekat do poslední chvíle, než se dozví odpověď na tu palčivou otázku. Jack nebo Mark? Boháč nebo právník? Američan nebo Brit? Nová nebo stará láska?

(photo&video: )

Video
Trailer 2:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací