Dlouhá cesta dolů (2014)

dlouha_cesta_dolu_2014_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 10. 4. 2014 ()

Synopse: Čtyři neznámí lidé se o silvestrovské noci potkají na střeše věžáku, oblíbeném místě sebevrahů, všichni se stejným plánem. Místo toho aby skočili ale uzavřou dohodu, že zůstanou spolu a naživu minimálně do svatého Valentýna. A toho dne, kdy měl jejích život skončit, začně pro všechny nečekané dobrodružství, které všem znovu vrátí chuť žít.

Film natočený na motivy stejnojmenného bestselleru Nicka Hornbyho.

Recenze:
Ostuda, bezmoc, zoufalství, nešťastná láska, tyto a mnohé další důvody mohou být odpovědí na to, proč překročit okraj římsy a ukončit tak svůj život. A není lepšího načasování než silvestrovská noc. To si alespoň myslí čtveřice hrdinů Dlouhé cesty dolů, kteří se potkají na střeše londýnského věžáku Topper’s Tower. Jess Crichton (Imogen Poots), J.J. (Aaron Paul), Martin Sharp (Pierce Brosnan) a Maureen (Toni Collette) mají společné pouze jedno, už nechtějí dále žít, jinak jsou ovšem naprosto rozdílní. Možná to byla náhoda, možná osud, ale právě tato mrazivá noc je spojí dohromady. Dokonce spolu sepíší pakt, že až do Valentýna se nikdo z nich neodhodlá k radikálnímu smrtonosnému kroku. Jak tohle může dopadnout?

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací