Don’t Worry, He Won’t Get Far on Foot (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 28. 6. 2019 ()

Synopse: John má smysl pro humor černý jako smrt a taky trochu problém s pitím. Jeden divoký tah ale změní vše. Ráno po večírku se vzbudí nejen s kocovinou, ale také s necitlivýma nohama a rukama a nikdo mu není schopen říct, zda ještě někdy opustí nemocniční lůžko. Životopis karikaturisty Johna Callahana v mistrné režii Guse Van Santa zachycuje období, kterým si Callahan prošel mezi vážnou autonehodou a chvílí, kdy se sžil nejen s nezvratným fyzickým postižením, ale i s vědomím, že – přestože nyní abstinuje – bude již navždy alkoholikem. V hlavních rolích kreativně vyprávěného dramatu excelují Joaquin Phoenix a Jonah Hill.

Recenze:
Celkem nenápadný snímek podle skutečného osudu karikaturisty Johna Callahana (Joaquin Phoenix) není sice nic převratného, ale snaha hlavního hrdiny s nadhledem a drsným humorem zvládnout nelehký životní úděl je i tak dobrou podívanou. Tohle není typ životopisného snímku, díky kterému budeme vědět, co dělal John na podzim roku 1979 a co na Vánoce o pět let později. Režisér Gus Van Sant šel k podstatě člověka, k jeho emocím, zážitkům, příčinám určitých životních kroků a jejich následkům.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací