Dvojníci (2016)

dvojnici_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 17. 3. 2016 ()

Synopse: Je lepší vyhořet než potkat dvojníka.

Každý člověk prý má někde na světě dvojníka. Potkat ho se může docela dobře hodit, ale také nemusí. Záleží na úhlu pohledu…

Honza Rambousek (Ondřej Sokol) je docela sympatický podvodník, šikovný zloděj a nenapravitelný sukničkář. Jenže právě teď mu teče do bot. V hrsti ho má protřelý mafián Vytloukal (Petr Nárožný), kterému dluží slušnou sumu peněz. Dobrou šancí, jak rychle přijít k penězům, je ukrást z galerie cenný obraz. Ale dobré šance většinou neznamenají stoprocentní úspěch.

Na Honzu se však nečekaně usměje štěstí. Do cesty se mu připlete dobrácký a stydlivý středoškolský profesor Richard Prospal (Ondřej Sokol), který je mu podobný jako vejce vejci. Náhodné setkání těm dvěma obrátí život naruby.

Díky šikovné záměně si podvodníček Honza užívá v Richar-dově kůži doma i ve škole. Zato nešťastný profesor Richard nechápe, proč je zčistajasna pronásledován mafiány.

Komedie plná překvapivých a vtipných situací, nečekaných zvratů a zapeklitých konfliktů může začít.

DVOJNÍCI jsou klasickou, nefalšovanou komedií s mnoha vděčnými a vtipnými situacemi, brilantními dialogy, v níž nechybí svěží a provokativní studentský humor. To vše umocněné tvůrčím vkladem předních českých komediálních herců se skvělým Ondřejem Sokolem v dvojroli Richarda a Honzy. Do dalších rolí obsadil režisér Jiří Chlumský další známé herce: Petra Nárožného, Jakuba Koháka, Jitku Schneiderovou, Petra Čtvrtníčka, Miroslava Táborského a další. Roli sympatické Andrey, beznadějně zamilované do podvodníka Honzy, přijala půvabná Simona Krainová.

Recenze:
Richard Prospal (Ondřej Sokol) je slušný a uťápnutý středoškolský učitel. Žije s manželkou Ivankou (Jitka Schneiderová) a dcerou Natálkou (Štěpánka Fingerhutová) v rodinné vile ve Velkém Kostelci. Učí češtinu a dějepis, dodržuje svoje rutinní návyky (např. nevynechá nákup ranních novin v trafice) a snad nikdy by neřekl sprosté slovo. Kvůli jeho dobrácké povaze a přitroublému zjevu si neumí sjednat kázeň ve třídě. Ředitelka školy ho proto posílá, společně s oplzlým kolegou, tělocvikářem Edou (Miroslav Etzler), na školení do Prahy.

(photo&video: )

Video
Premiéra:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací