Elvis (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 23. 6. 2022 ()

Synopse: Film Baze Luhrmanna "Elvis" o životě a hudbě Elvise Presleyho (Austin Butler) z pohledu jeho komplikovaného vztahu s tajemným manažerem, plukovníkem Tomem Parkerem (Tom Hanks). Příběh se zabývá složitou dynamikou mezi Presleym a Parkerem, která trvá více než 20 let, od Presleyho vzestupu ke slávě až po jeho nebývalou slávu, na pozadí vyvíjející se kulturní krajiny a ztráty nevinnosti v Americe. Ústřední postavou této cesty je jedna z nejvýznamnějších a nejvlivnějších osob v Elvisově životě, Priscilla Presleyová (Olivia DeJonge).

Recenze:
Životopisné filmy po sobě někdy zanechávají hořkou pachuť. Někdy budí dojem, že se jen snaží přiživit na známém jméně. Tohle ale není jen další životopis, a to ze tří důvodů: Elvis je Král, režisér Baz Luhrmann umí hudební filmy nejspíš lépe než kdokoli jiný, a Austin Butler se právě stal mega hvězdou, a přece chcete vědět, jak.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací