Encanto (2021)

Režie: , ,
Premiéra v ČR: 25. 11. 2021 ()

Synopse: Film Encanto z dílny Walt Disney Animation Studios vypráví příběh neobyčejné rodiny Madrigalových. Madrigalovi žijí ukryti v kouzelném domě v pulzujícím městečku v kolumbijských horách, na podivuhodném a očarovaném místě zvaném Encanto. Kouzlo Encanto způsobilo, že každé dítě v rodině má jedinečný dar, od nadlidské síly až po schopnost léčit. Obdařeno je každé dítě kromě jediné dívky jménem Mirabel. Magie obklopující Encanto se začne vytrácet a Mirabel zjistí, že právě ona by mohla být poslední nadějí své výjimečné rodiny.

Recenze:
V divoké přírodě Kolumbie žije početná rodina Madrigalů, babička, její tři dospělé děti i jejich děti, ti všichni pomáhají své vesnici, jak můžou. Členové rodiny totiž dědí magické schopnosti. Někdo umí uzdravovat, jiný měnit podoby, další ovládá počasí. Kouzlo se zatím projevilo u všech, až na hlavní hrdinku Mirabel. Ta má kvůli tomu dojem, že její život nemá smysl, protože není dost výjimečná, nemůže svému okolí pomáhat a dělat rodině čest. Teď se ale zdá, že se v domě něco děje a magické schopnosti všech slábnou. Mirabel se rozhodne, že je na ní, aby našla řešení problému, a k tomu musí vyhledat svého podivínského a dávno ztraceného strýčka Bruna, který dokázal vidět budoucnost. Složitou situaci tedy dokáže vyřešit jen podceňovaný hrdina, černá ovce rodiny, která doteď všem jen překážela. Rozhodně jí však nechybí odvaha a vynalézavost, ani notná dávka umíněnosti.

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací