Focus (2015)

focus_2015_cz_plakat
Režie: ,
Premiéra v ČR: 26. 2. 2015 ()

Synopse: Dvojnásobný držitel nominace na Oscara Will Smith hraje podvodníka, který se romanticky zamiluje do začínající podfukářky (Margot Robbie), a když se ním příliš sblíží, rozejde se s ní. O tři roky později se jeho bývalá láska objeví v Buenos Aires a on je vyšachován ze hry, kterou sám rozehrál. Aby bylo vše ještě zamotanější, oba stejně nápaditě rozehrávají své podvody a oba chtějí podfouknout stejného miliardáře, majitele mezinárodního závodního týmu (Rodrigo Santoro).

Recenze:
Kapsáři, chmatáci, banditi, lupiči a zloději, každý má svůj styl, svou osvědčenou techniku, propracovanou taktiku, ale jedno je pro ně společné – uzmout objekt zájmu a nedat se chytit – vyhrát. Motiv filmu nepatří jen tak nějakým zlodějíčkům, ale ostříleným profesionálům, kteří ani na vteřinu neztratí „focus“ – pozornost, a svou vytipovanou oběť tak brilantně připraví o cokoliv, co si zamanou, a to bez jediné známky zaváhání. Ve snímku se pomalu odhalují zlodějské techniky a triky, jejichž promyšlenost až trestuhodně svádí k vyzkoušení. Na rozdíl od předchůdců s podobným tématem, např. Past od Jona Amiela nebo Soderbergových Dannyho Parťácích, tu nemáme zlodějskou skupinu, která by šla po velké rybě, nýbrž se nám představí komplexní uskupení sebejistých kapsářů a podvodníků, kteří jsou společně schopni překvapivě rychle vygenerovat balík peněz.

(photo&video: )

Video
Trailer 1:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací