Železná srdce (2014)

zelezna_srdce_fury_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 13. 11. 2014 ()

Synopse: Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa.

Recenze:
Představa, že budeme sledovat osud pěti mužů v jednom tanku celých 135 minut, zní hrozivě nudně. Předpoklad a realita se ale někdy mohou pekelně lišit. Režisér David Ayer sice zařadil pozvolné tempo, ale podařilo se mu vybudovat atmosféru tak dobře, že na nějakou tu nudu nezbyl čas. Citlivě střídá scény plné střelby a výbuchů s komornějšími okamžiky, jenž nám umožní nejen lépe poznat jednotlivé aktéry a jejich pocity, ale i špínu, krutost a krvavost války. V tomto filmu se nažehlené límečky a puky na kalhotách nenosí.

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací