Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 31. 1. 2013 ()

Synopse: Píše se rok 1949 a v Los Angeles vládne nelítostnou rukou gangster a brooklynský rodák Mickey Cohen (Sean Penn). Řídí většinu nelegálních aktivit ve městě, včetně obchodu s drogami a zbraněmi, prostituce či nelegálního sázení. O jeho ochranu se starají nejen jeho kumpáni, ale také podplacená policie a zkorumpovaná politická elita. Mickey má v podstatě pod kontrolou veškeré místní orgány, které by jej mohly ohrozit. Je schopen zastrašit i otrlé policisty, kteří by se chtěli jeho nekalým praktikám vzepřít. Výjimku by snad mohla představovat tajná jednotka losangeleské policie, kterou společně vedou John O'Mara (Josh Brolin) a Jerry Wooters (Ryan Gosling), které dá dohromady snaha zničit Cohenův svět.

Film „Gangster Squad – Lovci mafie“, režírovaný Rubenem Fleischerem („Zombieland“) představuje plastický obraz událostí souvisejících se snahou losangeleské policie získat zpět vládu nad městem, kterou si uzurpoval nejnebezpečnější mafiánský boss všech dob. Ve filmu hrají na Oskara nominovaní Josh Brolin („Milk“, „Opravdová kuráž“) a Ryan Gosling („Half Nelson“, „Blue Valentine“) jako seržanti John O’Mara a Jerry Wooters, Oskarem oceněný Sean Penn („Milk“, „Tajemná řeka“) v roli skutečného gangstera Mickeyho Cohena, na Oskara nominovaný Nick Nolte („Utrpení“, „Pán přílivu“) jako šéf losangeleské policie „Whiskey Bill“ Parker, a Emma Stone jako Grace Faraday, Cohenova holka a předmět zájmu Wotterse. Autorem scénáře je Will Beall (televizní seriál „Castle na zabití“), a to podle série článků Paula Lieberman nazvané „Příběhy gangsterské jednotky“. Producentem filmu jsou Dan Lin („Sherlock Holmes“), Kevin McCormick ( „Talisman“) a Michael Tadross („Artur“). Výkonnými producenty jsou Lieberman, Ruben Fleisher a Bruce Berman.

Ve filmu dále hrají Robert Patrick („Vlajky našich otců“) v roli policejního důstojníka Maxe Kennarda, který hlídkuje na Olvera Street, Michael Peña („Světová invaze“) v roli Kennardova příliš horlivého pobočníka, Giovanni Ribisi („Avatar“) v roli Conwaye Keelera, experta v oblasti elektroniky, kterého těší opravy kola jeho syna úplně stejně jako opravy experimentálních vojenských zařízení, a Anthony Mackie („Správci osudu“) v roli Colemana Harrise, policista skvělý v práci se zavíracím nožem, který hrdě hlídkuje v nejnebezpečnějších částech města.

Recenze:
Nic z podstatných vad nebere filmu jeho nepopiratelnou zábavnost ve chvílích, kdy dojde na slavné bohapusté násilí, nebo když se gangsteři vydají do kýčovitých barů neodmyslitelně spojených s podobnými žánrovými příběhy. Závěr, který potřeboval přetočit kvůli jistým událostem v denverském kině, vypumpuje nahoru váš adrenalin a během filmu se tu a tam vyskytne i nějaká ta legrace. Kdyby to jen tak všechno nevyvolávalo déjà vu.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací