Skleněný (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 17. 1. 2019 ()

Synopse: M. Night Shymalan uvádí zcela nový thriller inspirovaný komiksem, nazvaný Skleněný (Glass). Spojuje tak dva samostatné úspěšné filmy Vyvolený (2000) a Rozpolcený (2016).

Z filmu Vyvolený se vracejí herecké hvězdy Bruce Willis v roli Davida Dunna a Samuel L. Jackson jako Eliah Price, známý pod pseudonymem Pan Skleněný. Z thrilleru Rozpolcený se objevuje James McAvoy, který ztvárňuje roli Kevina Wendella Crumba a jeho vícenásobné identity, jež v sobě ukrývá. A právě narušeného Crumba se svými 24 osobnostmi sleduje v novém fantasy thrilleru David Dunn, který k tomu využívá své nadpřirozené schopnosti.

Recenze:
Je to tak, indický režisér a scenárista, který má na kontě například snímek Šestý smysl, je zpátky s novým dílem. Tím uzavírá svojí trilogii, která odstartovala v roce 2000 Vyvoleným a o 16 let později pokračovala díky nečekanému zvratu Rozpolceným. Shyamalan už od prvního traileru slibuje napínavou a záživnou podívanou, ta se však dostaví jen z části.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací