Grace, kněžna monacká (2014)

grace_knezna_monacka_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 12. 6. 2014 ()

Synopse: „Proč jsem opustila Hollywood? Protože jsem se zamilovala do pohádkového prince.“ Příběh hollywoodské hvězdy a držitelky Oscara Grace Kelly, která se vzdala své oslnivé kariéry, dala přednost hlasu svého srdce a odešla do zcela neznámého světa. Na samém vrcholu slávy se provdala za monackého knížete Rainiera III. a stala se navždy Grace – kněžnou z Monaka.

V hlavní a titulní roli Grace září Nicole Kidman, film natočil Olivier Dahan, autor oscarové Edith Piaf. Snímek Grace of Monaco oplývá úchvatnou výpravou a kostýmy a nabízí dramatický silný příběh ze světa bělostných paláců, osvětlených kasin, půvabných kabrioletů, kvetoucích zahrad, dechberoucích plesových šatů a také intrik a politiky.

Příběh Grace Kelly je možná nejoslnivější romancí dvacátého století, film Grace of Monaco ale nepostrádá nosný a dramatický příběh. Zachycuje totiž období, kdy se Grace Kelly musí ještě jednou rozhodovat mezi Hollywoodem a svou životní rolí kněžny. Odehrává se roku 1962, šest let po aristokratické svatbě století, v době, kdy ji sám Alfred Hitchcock pozval zpátky k natáčení, aby si zahrála v jeho připravovaném filmu Marnie. Její muž Rainier III. (Tim Roth) a celé knížectví je v té době ve sporu s francouzským prezidentem de Gaullem a dokonce hrozí, že Monako bude Francií anektováno. Grace se v této vyhrocené době musí rozhodnout, zda půjde za svým osobním snem a vrátí se do Hollywodu, anebo vytrvá ve státnické roli, která se zdá být každým dnem obtížnější...

Recenze:
Grace Kelly (Nicole Kidman) se nám snaží vysvětlit, že její život nebyl ve skutečnosti zdaleka tak pohádkový, jak to mohlo připadat soudobé veřejnosti, ovšem něco z toho domnělého kouzla dokázala použít v realitě. I falešné pohádky snad mohou mít nějaký šarm, ale režisér Olivier Dahan je s největší pravděpodobností přesvědčen, že toho nejlépe docílí, když nám daruje dlouhé scény z interiéru monackého knížecího paláce a několik venkovních záběrů, které by vypadaly dobře na pohlednici, ne ve filmu, kde se beztak musí soustředit na pohybující se postavy.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací