Gravitace (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 3. 10. 2013 ()

Synopse: Sandra Bullock ve filmu hraje doktorku Ryan Stone, skvělou lékařku – inženýrku na její první vesmírné misi. George Clooney ztvárnil vesmírného veterána Matta Kowalskyho, který velí svému poslednímu letu před odchodem do důchodu. Jenže během zdánlivě rutinní výpravy do kosmu dojde ke katastrofě. Loď je zničená a Stone a Kowalsky zůstanou ve vesmíru sami, odkázáni jeden na druhého a směřujíc dál do temného vesmíru.

Hluboké ticho dává oběma jasně najevo, že ztratili jakékoli spojení se Zemí… a tím i jakoukoli šanci na záchranu. Strach se pomalu mění v paniku, zejména když si oba uvědomí, jak málo kyslíku jim zbývá. Přitom paradoxně jediný možný způsob návratu je pokračování v cestě do hlubokého vesmíru.

Recenze:
Snaha přežít za beznadějných okolností supluje v Gravitaci jakýkoliv složitější děj. Postavy jsou v ní přítomny právě jen proto, aby se snažily vydržet do konce. O Dr. Ryan, stejně jako o veteránovi letů do vesmíru, Mattu Kowalském (George Clooney), se něco dozvíme, ale stále zůstávají prostě osobami, jež náhodou musí prožít katastrofický scénář. I detaily z minulosti Dr. Stone mají hlavně podtrhnout její kolísání mezi ztrátou naděje a hledáním vůle do života. Obsah slouží formě, nikoliv naopak.

(photo&video: )

Video

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací