Grimsby (2016)

grimsby_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 10. 3. 2016 ()

Synopse: Sacha Baron Cohen, tvůrce Borata, Bruna, Diktátora a Aliho G je zpátky v nejbláznivější komedii roku! Tentokrát jako nepříliš povedený bratr jednoho z nejlepších špiónů světa. Sympatický, avšak trochu přihlouplý fotbalový hooligan Nobby (Sacha Baron Cohen) se po letech setká se svým bratrem Sebastianem (Mark Strong), neúprosným MI6 agentem, aby společnými silami odvrátili globální teroristický útok a zároveň dokázali, že za každým velkým špiónem se skrývá nevydařený sourozenec.

Nobby má všechno, co si muž z Grimsby může přát – 9 dětí a přítelkyni (Rebel Wilson), kterou nade vše miluje. Chybí mu jen jediné: jeho mladší bratr Sebastian (Mark Strong), kterého už 28 let marně hledá. Když Nobby svého bratra konečně najde, netuší, že má před sebou nejnebezpečnějšího agenta MI6, který právě odhalil tajné plány teroristického útoku. Sebastian je však křivě obviněn a dává se na útěk. S hrůzou si uvědomí, že pokud má zachránit svět, neobejde se bez pomoci největšího blbce na zemi - svého bratra.

Recenze:
Sacha Baron Cohen opět popustil uzdu fantazii, chopil se pera a pustil se do tvorby svého nového alter ega. Tentokrát se převtělil do „obyčejného“ muže Nobbyho z Grimsby, který má devět dětí a tu nejvíce sexy a milující ženu na světe (Rebel Wilson). Celý život ho ale trápí jedno. Okolnosti v mládí ho donutily opustit zbožňovaného bratra Sebastiana (Mark Strong). Mnoho let po něm neúspěšně pátrá (ono taky najít tajného agenta MI6 není nic jednouchého), až do chvíle, kdy ho náhoda dostane na stopu. Sebastian se díky bratrově návštěvě dostane do pěkných potíží a ošemetných situací.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací