Gringo: Zelená pilule (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 5. 4. 2018 ()

Synopse: V této velmi černé komedii si počestný americký obchodník Harold Soyinka (David Oyelowo) vyjede na projížďku a po překročení mexické hranice věci naberou nečekaný spád. Když se Harold zaplete s mexickými narkobarony, mezinárodními žoldáky a americkým úřadem pro boj s narkotiky DEA, překročí tenkou hranici mezi slušným občanem a zločincem. A když se snaží zůstat naživu na jednom z nejnebezpečnějších míst na světě, vyvstává otázka: vězí tento obyčejný muž až po uši v problémech nebo má vše plně pod kontrolou?

Recenze:
Harold (David Oyelowo) je typický smolař, který přitahuje katastrofy. Sice je slušný a milý chlap, který vždy hraje podle pravidel, protože tak ho vychoval otec, ale proto s ním taky každý zametá. Nigerijský přistěhovalec v USA sice sehnal slušnou práci, ale díky své ženě je zadlužený, a to si ještě ani nevšiml, že mu jeho drahá polovička asi brzy uteče. Nemá jen jednoho hrozného šéfa, ale hned dva: Richard (Joel Edgerton) a Elaine (Charlize Theron) jsou ten typ lidí, který se snaží vytřískat z každé situace co nejvíce prospěchu pro sebe, přičemž bez váhání komukoli vrazí kudlu do zad. Obrazně řečeno. Nebo možná doslova.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací