Gunda (2020)

Režie:

Premiéra v ČR: 12. 8. 2021 ()

Synopse: Snímek Gunda vizionáře Viktora Kossakovského (Aquarela) nechává diváka z unikátní perspektivy nahlédnout život hospodářských zvířat na farmě. S technickou bravurou natočené záběry prasnice Gundy a jejích roztomilých potomků, jednonohé slepice a stáda krav se obejdou beze slov a lidské přítomnosti – o to silněji ale umožňují napojení na protagonisty snímku, o jejichž bohatém vnitřním světě nemůže být pochyb. Film Gunda přináší zcela nový, vizuálně a zvukově pohlcující zážitek a posouvá hranice toho, co dokáže kinematografie zprostředkovat. Jedna z nejdiskutovanějších filmových událostí poslední doby si získala srdce Joaquina Phoenixe i Paula Thomase Andersona a hlavní hrdince Gundě díky jejímu strhujícímu výkonu vynesla přezdívku „Meryl Streep mezi prasaty".

Recenze:
Dokumentární snímek Viktora Kossakovského tentokrát diváky nezavede do tajuplných končin, nýbrž na farmu plnou hospodářských zvířat. O výjimečnost ale nouze nebude. V případě Gundy bude spočívat především v unikátní perspektivě vyprávění, v níž dostanou prostor výhradně zvířecí aktéři. Ve filmu se tak neobjeví lidská postava, hlas ani hudební doprovod.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací