Gundala (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 18. 4. 2021 ()

Synopse: V tomto akčním snímku od scénáristy a režiséra Joka Anwara vstupují indonéský komiksový superhrdina a jeho alter ego Sancaka na filmová plátna, aby bojovali s podlým zločineckým bossem Pengkorem a jeho ďábelským oddílem osiřelých nájemných zabijáků. Sancaka žije na ulici v drsných a krutých podmínkách od chvíle, kdy jej rodiče opustili. Přežívá jen díky tomu, že neustále myslí jen na sebe a svou vlastní bezpečnost. Ale když ve městě začne bujet kriminalita a po celé zemi se šíří nespravedlnost, Sancaka se musí rozhodnout, jestli bude i nadále ignorovat okolní svět, nebo se stane hrdinou utlačovaných.

Recenze:
Gundala je adaptací populárního indonéského komiksu z konce šedesátých let minulého století. Hlavní postavou příběhu je mladý Sancaka (Abimana Aryasatya), který již v dětství získal velice zvláštní schopnosti. Když ovšem přišel o oba rodiče, začal mu život házet klacky pod nohy a aby přežil, snaží se Sancaka starat pouze o sebe a vyhýbat se problémům. S narůstající kriminalitou je nicméně pouhé zírání do země stále těžší a když začnou mít kroky nebezpečné mafie dopad na celou Jakartu, musí se Sancaka rozhodnout, zda využije své schopnosti a stane se ochráncem utlačovaných.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací