Hadí plyn (2023)

Režie:
Premiéra v ČR: 28. 9. 2023 ()

Synopse: Cesta Roberta Kleina za bratrem, který zmizel za tajemných okolností na hranicích Evropy, se mění v ohledávání vlastního vztahu k civilizační iluzi. Filmová odysea Hadí plyn je inspirovaná ikonickou novelou Josepha Conrada Srdce temnoty.

Robert Klein se vydává na dobrodružnou cestu do míst, kde na sebe naráží současná civilizace s nutkavou lidskou potřebou podvolit si přírodu, touhou vysát její duši i zdroje a ulovit nebo pokořit vše živé v ní. Jeho úkolem je nalézt ztraceného bratra v místech, kde už neplatí civilizovaná pravidla a realita osciluje mezi racionalitou a snem. Vydává se na cestu stále neproniknutelnější přírodou k sobě samému a temným proudům svého nitra, na jejímž konci čeká těžká zkouška.

Recenze:
Na začátku snímku Davida Jařaba vůbec netušíme, co se tu děje, a na konci to nebude o moc lepší. Tajemný Robert Klein (Stanislav Majer) se vydává na tajemnou cestu, aby našel svého tak trochu ztraceného bratra v jakési tajemné oblasti plné bažin, kde neplatí zákony naší civilizace. Prostě všechno je tu velmi záhadné, ale nalezneme z celé skládačky jen pár zablácených dílků a to, co z nich zvládneme složit, nám moc odpovědí nepřinese. Trvá víc než hodinu, než se ocitneme na místě určení a v té době už jsme pozbyli veškerých nadějí, že se tu začne něco dít.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací