Příšerákovi (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 2. 11. 2017 ()

Synopse: Animovaná rodinná komedie o prokletí, které možná pomůže jedné ne právě spokojené rodince najít štěstí.

Wishbonovi nejsou právě šťastná rodinka. Máma Emma má knihkupectví, které je před krachem, táta Frank je přepracovaný a každý den trpí pod tyranským šéfem. Dcera Fay je nešťastná, stydlivá teenagerka a syn Max je sice matematický genius, ale ve škole ho ostatní šikanují.

Jenže ty opravdové trable Wishbonovy teprve čekají. Mámu Emmu si totiž jako svou budoucí partnerku vyhlédnul samotný hrabě Dracula. Pošle zlou čarodějnici Babu Yagu, aby Emmu proměnila v upírku. Yaga však nedopatřením změní i zbytek rodiny v příšery. Frank se stává Frankensteinovým monstrem, Fay se promění v mumii a malý Max v mocného vlkodlaka.

Rodina monster se vydává po stopách čarodějnice s jediným cílem: přinutit ji, aby odčarovala prokletí a vrátila jim lidskou podobu. Cesta za rodinným štěstím je však plná úskalí a ostrých špičatých zubů…

Rodinnou animovanou komedii režíroval Hoger Tappe, který si malé i velké diváky získal již svými filmy Hurá do Afriky! či Hrdinové z říše Gaja.

Recenze:
Rodina Wishbonových má daleko k „happy family“, jak se pohádka v originále jmenuje. Všichni její členové se navzájem štvou. Otec Frank je upracovaný, máma Emma neúspěšně podniká a je nespokojená, zakomplexovaná pubertální dcera mlátí svého mladšího bratra, kterého už tak šikanují spolužáci ve škole. Znuděné manželství a hašteřivý sourozenecký vztah jsou ještě důvěryhodné a realistické, snad i zábavné. Jenže do Emmy se zamiluje stalkerský hrabě Drákula a rozhodne se ji odloudit od rodiny a oženit se s ní.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací