Heidi, děvčátko z hor (2015)

heidi_2015_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 28. 7. 2016 ()

Synopse: Heidi je osiřelé děvčátko, které tráví nejšťastnější dny dětství společně s kamarádem Peterem při hlídání stáda koz, radostného hraní a užívání si svobody švýcarských Alp, kde bydlí v prostém srubu u svého dědečka. Naplno prožitým dnům je však náhle konec, když je Heidi převezena tetou Dete do německého Frankufurtu nad Mohanem, kde má dělat společnost nemocné dívce Kláře ze zámožné rodiny. Dívky se sice ihned skamarádí, ale Heidin stesk po dědečkovi, Peterovi a horách je příliš velký… Nové filmové zpracování klasického díla světové literatury od Johanny Spyriové se vyznačuje nádherně nasnímanou švýcarskou přírodou a hřejivou atmosférou, která osloví každého od nejmenších diváků po babičky, které četly Heidi jako povinnou literaturu.

Recenze:
Ten příběh všichni znají. Heidi je osiřelé děvčátko, které musí zůstat u svého dědečka, který žije vysoko ve švýcarských horách. Zprvu osamělý mrzutý stařec dívčinu přítomnost odmítá, po nějaké době mu však rozpustilé děvče přiroste k srdci. Sledujeme příběh děvčátka, které poznává svět a ovlivňuje každého, koho potká svým unikátním způsobem. Heidi je dítě, které se snaží najít štěstí a lásku, a to se jí také podaří.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací