Hellboy (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 11. 4. 2019 ()

Synopse: Oblíbený temný hrdina Hellboy se vrací na plátna kin s plnou parádou. Pod hlavičkou ÚPVO (Úřadu paranormálního výzkumu a obrany) se vydává do Londýna, kde se probrala ze záhrobí obávaná čarodějnice Nimue. Hellboy musí "Královně krve" zabránit, aby seslala na svět lidí smrtící morovou ránu. Ta však potřebuje nejprve nabrat síly poté, co ji v dávných dobách zabil samotný král Artuš a její rozčtvrcené tělo ukryl napříč celou Anglií. Rohatý cynik má naštěstí k ruce svého nevlastního otce, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarádku Alice, mimořádně nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokující pravdu o svém původu i poslání.

Recenze:
Tak se prezentuje nový Hellboy, který vznikl pod taktovkami režiséra Neila Marshalla a scenáristy Andrewa Cosbyho. Ti se snažili vytvořit poutavý a drsný příběh, což se jim jen z části povedlo. Podívaná je totiž drsná z vizuálního hlediska, ale o tom až později. Co se však týče děje, ten místy pokulhává a působí příliš chaoticky. Vyprávění je nepřehledné a scény za sebou nedávají smysl, v jednu chvíli se zaměřuje na jedny postavy a jednu dějovou linii, pak se z ničeho nic přesouváme k jiným postavám a ty zase řeší jiný problém. Zkrátka je to na sebe tak nějak naházené a příběh díky tomu postrádá logiku. Posuďte sami.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací