High Life (2018)

Film


Režie:


Premiéra v ČR: 25. 4. 2019 ()



Oficiální synopse:
Monte (Robert Pattinson) a jeho malá dcera Willow žijí společně v naprosté izolaci na palubě kosmické lodi hluboko ve vesmíru. Monte, pro kterého byla přísná sebekázeň obranným štítem proti touze, se stal otcem proti své vůli. On i žena, která dítě porodila, byli členové posádky vězňů – odsouzenců k smrti. Pokusní králíci poslaní na misi s cílem najít alternativní zdroje energie. Mise se účastní také lékařka (Juliette Binoche), která zkoumá lidskou sexualitu v extrémních podmínkách a s vězni má své vlastní záměry. Otec a dcera se společně přibližují cíli – černé díře, kde čas a prostor přestávají existovat. Filozofická sci-fi režisérky Claire Denis o hledání podstaty lidskosti ve vesmírných kulisách.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:

Pokus o zkřížení sci-fi a erotického thrilleru s filozofickým podtextem o reprodukci a vůbec… Film se snaží vyprávět o ledasčem, ale nakonec diváka nudí. Popsat, o čem High Life pojednává, představuje poměrně zapeklitý oříšek. Příběh začíná takto: Monte (Robert Pattinson) je jediný dospělý člen posádky kosmické lodi, dále už je tu jen Willow, batole. Jak a proč se tu tihle dva ocitli?


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací