Hledá se Dory (2016)

hleda_se_dory_2016_plakat2
Režie: ,
Premiéra v ČR: 16. 6. 2016 ()

Synopse: V animovaném filmu od studií Disney•Pixar „Hledá se Dory“se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové.

Při hledání maminky a tatínka potkává Dory tři svérázné obyvatele Mořského akvária: První je Hank, nerudný chobotničák, který úspěšně uniká zřízencům; druhý je Bailey, samec běluhy, který sám sebe přesvědčil, že mu nefunguje echolokace, a třetí je krátkozraká ryba jménem Naděje. Při prohledávání moderního akvária dojde Dory se svými kamarády k poznání, že své blízké máme nejraději kvůli jejich nedostatkům, a že to nejdůležitější na světě je přátelství a rodina.

PŘEDFILM
Ptáčátko, nový krátký film společnosti Pixar Animation Studios, který režíroval Alan Barillaro a produkoval ho Marc Sondheimer, vypráví příběh hladového mláděte sluky, které se poprvé vydává z hnízda, aby u břehu hledalo potravu. Jediný problém spočívá v tom, že se potrava ukrývá v písku v místech, na kterých je břeh omýván strašidelně vyhlížejícími vlnami. Snímek Ptáčátko bude mít celosvětovou premiéru jako předfilm snímku Hledá se Dory.

Recenze:
Znovu se díky Pixaru vydáváme do mořských hlubin, abychom sledovali dobrodružství upovídaných rybek. Malý Nemo je tentokrát upozaděn a hlavní hvězdou je zapomnětlivá Dory. Ta se začne rozpomínat na své dětství, kdy byla rozkošným okatým stvořením s milujícími rodiči. Bohužel se jim ztratila, a pak jí vypadlo z paměti, že vůbec nějakou rodinu má. Rozhodne se tedy absolvovat dlouhou cestu přes oceán, aby mámu a tátu našla, a Nemo s Marlinem samozřejmě plují s ní, aby jí po cestě zase nevypadlo z hlavy, co vlastně hledá.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací