Hrnec zlaťáků: Pár drinků s Shanem MacGowanem (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 21. 8. 2021 ()

Synopse: Uznávaný autor hudebních dokumentů Julien Temple si tentokrát zvolil jako hrdinu svého snímku irskou hudební ikonu Shanea MacGowana. Natáčení s ním přirovnal k průletu radioaktivní duhou, na jejímž konci odvážné čeká pověstný hrnec zlaťáků. Vzpomínky a výpovědi rodiny a blízkých přátel zdůrazňují význam irských dějin a tradiční irské hudby na MacGowanovu tvorbu, přibližují divákovi jeho pohled na svět i svérázný humor a poodhalují nitro punkového básníka, jehož celoživotním souputníkem se stal alkohol. Snímek o frontmanovi legendárních The Pogues produkčně zaštítil jeho dlouholetý přítel Johnny Depp, který ve filmu také vystupuje.

Recenze:
ikdo nepije tak, jako Irové. To dokazuje i hudebník Shane MacGowan v celovečerním dokumentu, pojednávajícím o jeho životě. MacGowan, slavný irský muzikant a rebel, toho zažil opravdu hodně, včetně bojů skupiny IRA o odtržení Severního Irska od zbytku Spojeného království, ve kterém měl jako Ir silné a jednoznačné postavení. A právě o tomto jeho životu, bohatém na bujaré zážitky, vypráví snímek Hrnec zlaťáků: Pár drinků se Shanem MacGowanem režiséra a scenáristy Juliena Templa.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací