Husí kůže (2015)

husi_kuze_2015_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 12. 11. 2015 ()

Synopse: Teenager Zach Cooper (Dylan Minnette) je znechucen tím, že se z velkého města musel přestěhovat do malého městečka. Zjišťuje ale, že vše má i své světlé stránky - setkává se totiž s krásnou dívkou Hannou (Odeya Rush), která žije v sousedním domě. Ale i v těch nejprosluněnějších končinách občas slunce zajde za mraky, a ty Zachovy se objevují ve chvíli, kdy zjišťuje, že Hannah má tajemného otce, ze kterého se vyklube R. L. Stine (Jack Black), autor série bestsellerů s názvem Goosebumps. Ukazuje se, že existují reálné důvody, proč je Stine takový podivín… Je totiž vězněm své vlastní představivosti. Příšery, kterými se jeho knihy proslavily, jsou skutečné, a Stine své čtenáře chrání tím, že tato monstra drží uvězněná ve svých knihách. Když Zach neúmyslně příšery z rukopisů vypustí a ty začnou terorizovat celé městečko, je na Stineovi, Zachovi a Hannah, aby je znovu vrátili do knih, kam patří.

Poznámka: R. L. Stine je považován za jednoho z nejpopulárnějších autorů dětských knih v dějinách. V červenci 1992 představila společnost Scholastic knihou Welcome to Dead House jeho knižní sérii Husí kůže. Nyní, o řadu let později, je série Husí kůže jednou z nejúspěšnějších dětských knižních sérií vůbec – v anglickém jazyce jí bylo vydáno více než 350 milionů výtisků, a dalších více než 50 milionů vyšlo v lokalizovaných verzích v celkem 32 jazycích. V ČR vydává knihy R. L. Stineho nakladatelství Fragment v edici „Děsivé storky“.

Recenze:
Jak by to vypadalo, kdyby všichni ghúlové, sádroví trpaslíci, obří sliz, neviditelný kluk i sněžný muž a další děsivé a zároveň zábavné postavy dětských knih R. L. Stinea vylezly z knih a vyšly si na procházku jedním zapadlým maloměstem? To nám předvedl režisér Rob Letterman se svým filmovým týmem v novém filmu Husí kůže. Inspirovali se americkým fenoménem, knihami spisovatele Stinae, kterých se prodalo na 400 miliónů kusů. Stinea nápad filmařů nadchl a pohlídal si, aby film zachoval ten nejpodstatnější rys jeho děl: jejich stracho-zábavnou atmosféru.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací