Hvězdy nám nepřály (2014)

hvezdy_nam_nepraly_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 5. 6. 2014 ()

Synopse: Nejvtipnější smutná lovestory podle světového knižního bestselleru

Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Hazel Grace Lancasterové (Shailene Woodley) je šestnáct let. Má ráda (a zároveň toleruje) své někdy až příliš starostlivé rodiče a právě se zakoukala do mladíka jménem Gus Waters (Ansel Elgort), který se na oplátku zamiloval do ní. Jak se sbližují, Hazel a Gus společně prožívají své obavy vyplývající z jejich zdravotních problémů a zároveň sdílí lásku ke knihám, včetně Hazelina oblíbeného románu Císařský neduh. Mnohokrát se marně snažila spojit s autorem knihy, samotářským Peterem Van Houtenem (Willem Dafoe). Když se Gusovi podaří Van Houtena zkontaktovat, spisovatel je oba nečekaně pozve do Amsterdamu. Gus je rozhodnutý vzít Hazel na cestu, aby našla odpovědi na všechny otázky, které kdy ke knize měla. Ale odpovědi, které hledá, nepřichází od Petera Van Houtena. Přichází z velkého dobrodružství, které Hazel zažije s někým, koho se nebojí milovat a kdo jim oběma dal něco, co Hazel nazývá „Malou věčností – nekonečnem mezi sečtenými dny.“ Film Hvězdy nám nepřály je adaptací světového bestselleru Johna Greena, který vypráví o tom, jak zábavné, vzrušující a tragické je žít a být zamilovaný. Román byl vydán v roce 2012 a obsadil první místo žebříčku bestsellerů New York Times. Úspěch slaví kniha i v Česku – v největší knižní anketě českého internetu, kterou každoročně pořádá portál Databáze knih.cz. se umístila na prvním místě v kategorii Kniha roku a vyhrála i kategorii Novinka roku.

Recenze:
I nemilosrdné kmotřičce s kosou by se musela trošinku zachvět paže při čtení knihy Johna Greena. Nemůžeme však podlehnout iluzím. Ji neobměkčíme, pouze si můžeme propůjčit nějaký ten čas navíc. Není na škodu, když si zdraví lidé připomenou, jak důležitá je každá chvilka pro ty, jimž je jasné, že se nedožijí stáří a doufají v co největší pocit smysluplnosti a co nejméně bolesti při odchodu ze světa. Jejich životy a hledání smyslu však mohou být vzpruhou pro mnoho svých blízkých a možná naučí i nás, jak máme přemýšlet o existenci jako takové. Vítejte do světa Hazel Grace Lancasterové a Augusta Waterse.

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací